CUPA PIZARRAS lider naturalnych łupków na świecie kamieniarze info kamieniarze.info

CUPA PIZARRAS lider naturalnych łupków na świecie

Światowy lider w produkcji łupków czyli CUPA PIZARRAS. Jest to firma której łupki są znane u każdego, można rzec że co trzeci łupek jest właśnie z ich produkcji.  Ponad 125 letnia tradycja i firma z najwyższymi standardami technologicznymi. CUPA PIZARRAS stale rozwija się i bada nowe złoża łupków, dzięki czemu zaspokaja potrzeby wszelkich klientów na świecie. Mogą się równie dobrze pochwalić 16 własnymi kopalniami oraz aż 22 zakładami obróbek kamienia.

Gdzie wydobywają?

Wszelkie wydobycia odbywają się na terenach, gdzie są największe złoża łupków i są pochodzenia tektonicznego. Specjaliści uważają te rejony za najbardziej przełomowe i prestiżowe. Dzięki licznym złożą wydobywają rocznie ponad 190 ton łupków.

Technologia Thermoslate

Thermoslate to nowoczesna technologia, dzięki której możemy przekształcić energię słoneczną otrzymaną z dachu do podgrzania wody czy pomieszczeń. Są to kolektory słoneczne wykonane wprost z naturalnego łupku. Kolektory mają bardzo naturalny wygląd dzięki czemu nie różnią się zbytnio od normalnych. Kolektory są bardzo wytrzymałe, odporne na wodę oraz posiadają wszechstronne zastosowanie. Dzięki zastosowaniu technologi Thermoslate możesz ograniczyć emisję CO2 nawet o 90kg na dobę.

Technologia CUPACLAD

CUPACLAD to naturalny łupek dzięki któremu nadasz swojej elewacji ochronę oraz trwałość na minimum 100 lat. Właściwości tego łupka pozwalają na innowacyjność oraz wytrzymałość bez żadnych odbarwień.
Oferta elewacji wentylowanych CUPACLAD posiada bardzo wiele wzorów jak i wariantów mocowań.

CUPACLAD technologia od ŁUPKÓW NATRULANYCH CUPA PIZARRAS

Łupek Naturalny

Wspomnijmy przy okazji co to takiego łupek naturalny. Jest to materiał bardzo odporny na wszelakie czynniki atmosferyczne oraz skrajne temperatury. Jego właściwości pozwalają bez zbędnych obróbek otrzymać końcowy materiał, dzięki czemu zarazem zmniejszamy emisję spalin CO2.  Łupki używa się w różnych projektach architektonicznych. Zastosować możemy go na dachach elewacjach budynku oraz fasadach.

Po więcej informacji na temat CUPA PIZARRAS zapraszamy na stronę:
www.cupapizarras.com/pl/