Belgijski kamień BLUE STONE Z HAINAULT 

Nazwa kamienia: Niebieski kamień Hainaut (Pierre Bleue de Belgique)

Rodzaj kamienia: wapień

Kolor: niebiesko-szary

Lokalizacja kamieniołomu: quarry du Hainaut, Soignies, Walonia, Belgia

Opis kamienia: Blue Limestone of Hainaut to naturalny, autentyczny materiał, którego początki sięgają 345 milionów lat. W tym czasie dzisiejsza Belgia była zanurzona w morzu tropikalnym, gdzie w wyniku sedymentacji skamieniała fauna wodna – liliowce – i flora stały się jednorodną i bardzo zwartą skałą wapienną.

Specyfika kamienia: Niebieski kamień jest trwałym produktem par excellence: jest łatwy w utrzymaniu, solidny, trwały i ponadczasowy, a dodatkowo wzmocniony patyną czasu. Nie psuje się i zachowuje swoje właściwości i urok.

Zastosowanie: cechy kamienia i ogromne złoża pozwalają na zastosowanie Blue Stone of Hainault do niemal każdego zastosowania i każdego rozmiaru projektu: posadzki i okładziny wewnątrz i na zewnątrz, nawet do fundamentów budynków, schodów, parapetów, kostki brukowej, ogrodnictwa, rzeźbienie.

Wykończenia: Jest dostępny w szerokiej gamie 26 tekstur i odcieni. Staje się magiczny, gdy ze względu na powierzchnię wykazuje całą gamę odcieni od niebieskoszarego do głębokiej czerni (po wypolerowaniu).

Certyfikaty : https://www.carrieresduhainaut.com/en/professionals/certificates

Odporny na mróz: Tak

Firma: Od ponad 130 lat Carrières du Hainaut wydobywa ten wyjątkowy i autentyczny kamień z belgijskiej ziemi. Jego niezrównana jakość przyniosła mu światowe uznanie. Wspierając umiejętności i wiedzę zespołów oraz stale ulepszając narzędzia, firma stała się największym w Europie producentem wapienia ozdobnego (200 000 m³/rok). W Carrières du Hainaut procedury selekcji są surowe, rygorystyczne i bezkompromisowe. Ta znakomita etykieta jakości jest Twoją najlepszą gwarancją.
https://www.carrieresduhainaut.com/en/

Przeczytaj o innych artykułach