Casalgrande Padana Kerinox płytki cerarmiczne

Nowa kolekcja płytek ceramicznych Kerinox od Casalgrande Padana

Długoletnia tradycja badań i eksperymentów Casalgrande Padana dała początek nowej kolekcji porcelanowych płytek ceramicznych z efektem metalu – Kerinox. Postarzały metal i miękkie, zacienione pociągnięcia pędzlem cementu łączą siły z nieokreśloną fakturą tlenków metali i chromowymi refleksami stali, tworząc zaskakujące, oryginalne efekty na powierzchni. Różne odbicia światła zamieniają pozorne niedoskonałości w dekoracyjne wzory, które mogą kształtować ciągle zmieniające się wrażenia i nową, wyrafinowaną jakość materiału.

Dostępna w czterech wariantach kolorystycznych (Antracite, Bianco, Grigio i Sabbia), w dwóch formatach (60×60 cm i 90×90 cm) oraz trzech uzupełniających się powierzchniach (naturalna, docierana i polerowana), cechą charakterystyczną nowej kolekcji Kerinox jest wyrafinowana metaliczny efekt powierzchni ceramicznej.

Ciemniejsze odcienie Antracite i Grigio podkreślają błyszczące metalowe refleksy, nadając powierzchniom dynamiczny, lśniący wygląd, podczas gdy jaśniejsze odcienie Bianco i Sabbia wprowadzają odrobinę jasności dzięki swoim błyszczącym refleksom i zaskakującym efektom świetlnym.

Kerinox Antracite satin finish

Kerinox Grigio natural

Kerinox Bianco lapped
Kerinox sabbia satin finish

Od kuchni po sypialnię, a także salon i łazienkę, w całym domu można układać gres porcelanowy imitujący metal firmy Casalgrande Padana.

Płytki ceramiczne Kerinox w kolorze Bianco, z jasnym wykończeniem, otaczają całość sprawiają wrażeniem rzadkiego piękna. Ściana, z częściowym otwarciem, zachowuje wizualny kontakt z resztą salonu, nadając całemu otoczeniu szczególnie uderzające wrażenie jasności i lekkiego designu. Rezultatem jest nowoczesny salon na otwartym planie, gotowy sprostać wymaganiom współczesnego stylu życia.
Proste linie z miejskim smakiem nadają charakter temu oryginalnemu salonowi, w którym podłoga, kontynuowana od wewnątrz na zewnątrz, jest bardzo charakterystyczną cechą. Dzięki naturalnej powierzchni do wnętrz i powierzchni antypoślizgowej może spełniać wszelkie wymagania całkowicie od zewnątrz.
Nowa kolekcja płytek Kerinox zaskakuje nie tylko efektem metalicznym ale i nowoczesnym, wyrafinowanym wyglądem i bogactwem. Cała otoczka technologiczna sprawiła że idealnie nadaje się do każdego rodzaju otoczenia od budynków mieszkalnych po architekturę komercyjną. Dodajmy że idealnie sprawdza się i w hotelach czy restauracjach.

Dlaczego warto wybrać gres porcelanowy Casalgrande Padana?

Doskonałe właściwości techniczne

Płytki kamionkowe Casalgrande Padana, dostępne zarówno do tradycyjnego układania przy użyciu kleju, jak i do montażu na sucho, są łatwe w układaniu i czyszczeniu, są antyalergiczne, ognioodporne, trwałe, niezmienne, nienasiąkliwe i mają doskonałą wytrzymałość na zginanie. Niezależnie od szerokości geograficznej są odporne na wahania temperatury, nie odkształcają się i gwarantują doskonałą odporność mechaniczną, dzięki czemu są niezmienne przez lata.

Maksymalna higiena dla Twoich ustawień

Dzięki technologii Bios Antibacterial®, płytki gresowe Casalgrande Padana są w stanie wyeliminować cztery główne szczepy bakterii, zwalczać nieprzyjemne zapachy i pleśń, drożdże i bakterie w każdym środowisku, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz; ponadto jego korzystne działanie faktycznie nasila się w obecności wilgoci, tradycyjnie sprzyjającej rozwojowi flory bakteryjnej.

Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój

Gres porcelanowy Casalgrande Padana jest wykonany wyłącznie z naturalnych surowców i nie zawiera szkliwa, plastiku ani szkodliwych substancji; wyprodukowany w procesie produkcji w obiegu zamkniętym, wyrafinowany sprzęt zapobiegający zanieczyszczeniom umożliwia recykling i odzysk wszystkich komponentów oraz praktycznie eliminację emisji i dyspersji: 0% szkodliwych emisji, 100% redukcji wpływu na wodę, 99,5% odzyskanych odpadów, 74% własnej produkcji energii i opakowania w 100% przyjazne dla środowiska. Casalgrande Padana przyjęła również system zarządzania środowiskowego zgodny z rozporządzeniem EMAS w celu ciągłej poprawy efektywności środowiskowej i opublikował deklarację środowiskową zatwierdzoną przez jednostkę certyfikującą.