porcelanowe trójwymiarowe płytki fraktalne

Porcelanowe trójwymiarowe płytki fraktalne

Istnieje sekretny związek między liczbami a harmonią, która rządzi tworzeniem kształtów w naturze. Cały wszechświat wyraża się poprzez wspaniałe dzieła sztuki w fascynującym języku matematycznym. Po oszałamiających sekwencjach numerycznych, które przekształcają się we wspaniałe geometryczne kształty.

XIII-wieczny włoski matematyk Leonardo z Pizy (później znany jako Fibonacci) odkrył, że wiele pierwiastków w przyrodzie – w królestwach roślin, minerałów i zwierząt – ma nieskończoną sekwencję liczb w swojej formie, w której pierwsza to 0, druga to 1, a następna jest zawsze sumą dwóch poprzednich. W XVII wieku niemiecki astronom Kepler zauważył, że stosunek między kolejnymi liczbami Fibonacciego jest zbliżony do Phi (1.618033). Liczba ta jest znana jako złoty podział lub złoty podział i przez wieki inspirowała myślicieli, filozofów, matematyków i artystów.

Istnieje wiele przykładów tego, jak żywe istoty podążają za sekwencją Fibonacciego. W królestwach roślin i minerałów, w diamentach, skrzydłach motyli, ludzkim ciele (Człowiek witruwiański Leonarda da Vinci), płatkach śniegu, a nawet w mikrokryształach, kształty geometryczne powtarzają się w różnych skalach. Nigdy się nie zmieniają. Nawet jeśli powiększasz i obserwujesz część z nich, zawsze zobaczysz też całość. Te kształty nazywane są fraktalami. Słowo fraktal, z łacińskiego fraktusa, zostało wymyślone w 1975 roku przez Benoita Mandelbrota.

W ten sposób naturalne kształty stają się przykładami piękna i harmonii, które zainspirowały nas do stworzenia – przy użyciu czterech naturalnych elementów ziemi, ognia, powietrza i wody – porcelanowych płytek kamionkowych, które odzwierciedlają ciąg Fibonacciego i odtwarzają harmonijne i symetryczne kształty.

Fractile czyli trójwymiarowe płytki fraktalne

Daniel Libeskind i Casalgrande Padana połączyli siły, aby stworzyć Fractile, wyjątkową kolekcję płytek z kamionki porcelanowej, która uosabia magię matematyki fraktalnej wykraczającą poza granice matematyki i wyobraźni.

Te ekskluzywne trójwymiarowe płytki z gresu porcelanowego, zaprojektowane przez Daniela Libeskinda i wyprodukowane przez Casalgrande Padana, są wynikiem wyrafinowanej procedury przemysłowej, która obejmuje procesy glazurowania i wypalania w temperaturze 1250° C, przy użyciu wyselekcjonowanych mieszanin gliny, kwarcu i skalenia, które zapewniają efekt zmiany koloru przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości, odporności i trwałości.

Geometryczny reliefowy wzór i metaliczne wykończenie powierzchni nadają płytce nieoczekiwane wrażenie ruchu w świetle. Ta dekonstrukcja i rekonstrukcja odruchów świetlnych uwydatnia całą architektoniczną powłokę.

Fractile

Płytki Fractile zadebiutowały w 2013 roku na Bologna Water Design, gdzie te specjalne trójwymiarowe płytki zostały użyte do pokrycia Pinnacle, instalacji umieszczonej w XVI-wiecznej Cortile del Priore w byłym szpitalu położniczym, aby oddać hołd pionowości średniowiecznej Bolonii. jego wieże i historyczne budynki.

Współpraca pomiędzy Danielem Libeskindem i Casalgrande Padana była kontynuowana przy rewolucyjnej ceramicznej kopercie dla Vanke Pavilion na Expo 2015.

Vanke Pavilion by Studio Libeskind

Vanke Pavilion by Studio Libeskind na Expo 2015 – tel. © Hufton + Crow

Ponownie w 2015 roku te trójwymiarowe fraktalne płytki zostały użyte do pokrycia imponującego punktu orientacyjnego zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda, położonego na wsi Reggio Emilia, w pobliżu zakładu produkcyjnego Casalgrande Padana: Casalgrande Ceramic Crown.

Korona ceramiczna Casalgrande

Sapphire, również zaprojektowany przez Daniela Libeskinda, jest idealną kontynuacją tej podróży przez eksperymenty. Ten wielopiętrowy budynek ma zaskakujące i złożone bryły oraz wentylowaną fasadę pokrytą gresami z gresu porcelanowego Fractile z technologią Bios Self Cleaning.

Fractile – Sapphire

Magia matematyki

Magia matematyki fraktalnej i ciągów logarytmicznych, w których całość wygląda tak samo jak każda jej część, a każda jej część wygląda tak samo jak całość. Ta filozoficzna koncepcja zdaje się opisywać samą istotę piękna w architekturze i designie. Niewidzialny wątek matematyczny, który łączy wszystkie powstałe prace w jednym wielkim dziele.

Natura i istoty żyjące – od najmniejszej muszli do największej galaktyki – są ułożone według wzoru geometrycznego i ewoluują naśladując siebie według wzorów fraktalnych w określonej kolejności ze złotym podziałem.

Wszechświatem zawsze rządziły nieznane siły, które są duchowo tajemniczym wyrazem praw matematycznych w harmonijnym kontekście geometrycznym.

Piękno, które dostrzegamy, gdy podziwiamy te harmonijne symetrie, można uznać za energetyczną wibrację, która rezonuje w nas, komunikując się nieświadomie z naszą duszą.