ZPU Promasz – Polski producent maszyn do obróbki kamienia

Jedna z polskich firm, która produkuje w polsce maszyny do obróbki kamienia oraz konkuruje bardzo skutecznie na rynku światowym. Firma ZPU Promasz z Pieszyc z  jest wykonawcą maszyn od ponad 20 lat. 

Cała historia tej firmy rozpoczęła się w 1996 roku, w małym zakładzie produkcyjnym z liczbą osób nie przekraczającą 3, w tym również i sam właściciel Wiesław Berezicki. Sam założyciel kariera związaną z kamieniem zaczął przy jego obróbce, kiedy to na rynku nie było jeszcze tyle maszyn do produkcji czy obróbki kamienia. Aktualnie w swojej firmie pracuje ponad 80 osób.

Rozwinięte technologicznie maszyny do obróbki kamienia

W swojej ofercie firma posiada przeróżne maszyny służące do obróbki kamiennej. Największe ważą nawet do 10 ton. Aktualnie w firmie wprowadza się co jakiś czas nowość, która ma jeszcze bardziej ułatwić pracę kamieniarzowi.
Żyjemy w takich czasach że maszyny mają pomagać nam w pracy jak i dawać zarobek. Systemy oraz technologie zastosowane w tych maszynach uprawniają je do stania na światowym rynku. W szczególności nacisk jest stawiany na maszyny numeryczne czyli takie, które nie trzeba programować pół dnia lecz dają szybkie efekty i zwiększą wydajność firmy.

Urządzenia i maszyny pozwalają na wszelkiego rodzaju cięcia, wycinanie, nacinanie jak i polerowanie płyt kamiennych. Możliwości jest naprawdę sporo a ilość ich zależy od rodzaju danej maszyny. Niektóre z nich potrafią nawet rzeźbić. Firma posiada również i indywidualne zamówienia na maszyny. Wtedy należy dostosować wszystko pod klienta co pokazuje możliwości i profesjonalizm tej że polskiej firmy.

Konkurencja polskich maszyn

 

Największym państwem konkurencyjnym pod względem takich maszyn są Włosi. Ich urządzenia są najlepsze lecz trzeba przy tym powiedzieć że swoje kosztują. Z kolei nasza polska firma bardzo dobrze może pokazać się w rywalizacji z państwem chińskim. Mamy od nich dużo lepiej wykonane maszyny jak i w dobrych cenach co jest dla polaków bardzo istotne.

Dzięki, wieloletniemu doświadczeniu nasza polska marka maszyn do obróbki kamienia jest godnie przyjmowana za granicami w takich krajach jak: Francja, Kanada, USA, Belgia, Norwegia, Rosja, Niemcy, Włochy czy nawet Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 

Kontakt:

tel. +48 74 836-52-06
tel. +48 601 583 467

Strona www: https://zpupromasz.pl/

Przeczytaj o innych artykułach