Ludzie lubią dotykać kamień naturalny

Od wieków mówiono że kamień naturalny wzbudza pozytywne uczucia z jego dotyku. Każdy chyba miał w życiu sytuacje, w której musiał dotknąć jakiegoś obiektu wykonanego z marmuru, granitu czy też jakiegokolwiek innego kamienia naturalnego. W dzisiejszym poście opowiemy o „Księżycowym stole” wyprodukowanym  przez włoską firmę Citco Company na wystawie w Salone del Mobile.

Obiekt został wycięty z jednego ogromnego bloku marmuru. Szczególnie zafascynował nas emocjonalny komponent tego dzieła sztuki.

Najbardziej niezwykłe: każdy odwiedzający – bez wyjątku – czuł potrzebę dotknięcia kamienia, aby poczuć dłonią, a nie tylko czubkiem palca, chłodnej powierzchni kamienia tego stolika.

Czy producenci przedmiotów z kamienia naturalnego mogliby czerpać zyski z tego efektu?

Ale najpierw spójrzmy wstecz na mity otaczające kamień naturalny: starożytni Grecy opowiadają historię o olbrzymim Anteuszu, który miał walczyć z Heraklesem. Antaeus, jak głosi legenda, był niezmordowanie silny tak długo, jak utrzymywał kontakt z ziemią – skąd jego matka, Bogini Gaja lub Matka-Ziemia dostarczała mu nieustannego przypływu energii.

Wyrażone w ezoterycznych terminach, pragnienie twardego kamienia jest nieodłącznie oparte na energii, którą staramy się z niego czerpać.

A więc może dotyk kamienia daje nam uczucie pozytywnej energii. Niektórzy używają małych kamyków i trzymając je w dłoni odbijają negatywną energię.
Jeśli kamień naturalny wzbudza takie emocje polecamy się przyjrzeć w jakich budynkach czy miejscach najczęściej spotykamy się z dużą ilością tego wspaniałego materiału jakim jest kamień naturalny.