Wymarzony dom dla budowniczego i wymarzona praca dla kamieniarza

Willa w Murau w Austrii pokazuje, co potrafi kamień naturalny i co może z niego zrobić kamieniarz.

W tej willi w Murau w Austrii, mógł się wykazać kamieniarz pod względem pokazania piękna kamienia naturalnego. Architekt podał tylko kształt budynku i układ wewnętrzny, wszystko inne zostało wymyślone wspólnie przez klienta i pracowników.

Podczas wykonywania prac klient zdawał się kompletnie na kompetencje i doświadczenie kamieniarza co do wykonanych prac.

W nowoczesnej parterowej willi ograniczymy się do kilku atrakcji.

Na przykład wyspa kuchenna. Umieszczenie jej było tak naprawdę pomysłem stolarza, który również ją zaprojektował. Kamieniarz Egger wykonał stalową konstrukcję nośną i blat wykonany z kwarcytu Black Fusion z Brazylii.

Płyta ma tylko 2 cm grubości, ale ze względu na attyki po bokach wygląda na znacznie masywniejszą. Cechą szczególną było to, że żyły w kamieniu biegną wzdłuż krawędzi. Wymagało to maksymalnej precyzji, ponieważ tutaj niedokładności rzędu kilku milimetrów natychmiast wskakują w oko patrzącego.

Innym przykładem jest również łazienka. W niej na pierwszym planie wysuwa się również motyw kamienia naturalnego, dzięki czemu nadano domowi atmosfery hojności przy pomocy dużych płyt. Nie bez powodu kamieniarz Egger chwali się na swojej stronie internetowej „Technologia wielkopłytowa jest (jedną z) naszych mocnych stron”.

W przypadku czarnego granitu Cosmic Black, a także marmuru Laaser na podłodze, naturalne żyły w kamieniu również przebiegają tutaj przez granice płyty.

Na wejściu do willi jest fontanna z litego kamienia, plus oczywiście zbiornik na wodę z pompą itp. Wszystko zaplanowane i wykonane przez kamieniarza. Tylko jeden szczegół: oczywiście można kontrolować siłę strumienia wody w rękach syreny.

W wejściu znajduje się prysznic dla psa rodzinnego. W końcu konstruktor jest biegaczem, a zwierzę czasami wraca po wycieczce obficie brudne.

Jak kamieniarz podszedł do tego projektu, nad którym on i jego 6 pracowników pracowali przez cały rok? „Jeśli dobrze wykonujesz normalną pracę, czasami takie rzeczy uderzają w ciebie”, mówi Egger, bagatelizując reputację swojej firmy.

Oby więcej takich projektów było wykonywanych przez kamieniarzy!