XIAMEN STONE FAIR 2020 targi kamieniarskie w chinach w Xiamen Październik 27 do 30 2020 roku

China Xiamen Stone Fair 2020

Międzynarodowe Targi kamieniarskie Xiamen Stone Fair w Chinach, które odbędą się od 27 do 30 października 2020 roku są największymi na świecie. W przyszłym roku odbywa się 20 rocznica wydarzenia. Do tej pory targi zawsze odbywały się od 6 do 9 marca. Data targów została zmieniona z powodu wystąpienia epidemii koronawirusa. 

Wspominając targi z 2019 roku można powiedzieć że spodziewamy się jeszcze więcej architektury i designu podczas prezentacji chińskich wystawców. Mini stragany, które kiedyś tworzyły wizerunek targów tym razem zniknęły i można było je znaleźć na 1 piętrze w niektórych halach.

Targi odzwierciedlają rozwój rynku chińskiego: z jednej strony bogactwo ludności stale rośnie, co sprawia, że ​​kamień naturalny jest materiałem do kosztownej dekoracji wnętrz (nie tylko do budowy jako podłogi lub okładziny elewacji). Z drugiej strony rząd podejmuje surowe środki, aby zatrzymać kamieniołomy bez licencji i ustanowić standardy zrównoważonej produkcji i przetwarzania.

Liczba tegorocznych targów Xiamen Stone Fair:


2000 wystawców zaprezentowało się w 25 halach o powierzchni 180 000 m². Przybyli z 57 krajów, 13,1% było obecnych po raz pierwszy.
Liczba odwiedzających wyniosła 208 000. Według organizatorów pochodzą one ze 147 krajów.
W „Launch Out @ XSF 2019” 38 firm zaprezentowało 48 nowych produktów.

Liczba wystawców inżynierii kamienia i kwarcu była bardzo wysoka. W ostatnich latach szybkiego wzrostu gospodarczego istniały one pokojowo obok kamienia naturalnego, a także reprezentowały ogólnokrajowe stowarzyszenie China Stone Material Association (CSMA). Ciekawe będzie, jak rozwinie się to współistnienie w nadchodzących latach.
Trzeba dodać że Chiny wciąż są daleko od nasycenia rynku, a tegoroczna stopa wzrostu gospodarczego nadal wynosi 6%. Co więcej, tematem staje się przebudowa domów i mieszań zabudowanych podczas pierwszego tzw. budowlanego boom.
Wśród tegorocznych gości i handlowców z USA, szukało kontaktów z dostawcami sztucznego kamienia, np, z Wietnamu. Jest to spowodowane nałożonymi przez prezydenta USA Trumpa taryf na chińskich producentów.

Podsumowanie:


W ciągu ostatnich 20 lat targi kamienia Xiamen stały się azjatyckim Marmomac konkurent w Weronie. Dostarczają ważnych informacji ze świata kamienia, materiałów, designu czy produkcji. Stały się również światowym miejscem spotkać. Wystawcy nie tylko pojawiają się, aby sprzedawać ich produkty, ale po prostu pozostać w kontakcie z klientem.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową:
http://www.stonefair.org.cn/