Stone+tec – targi kamieniarskie w Norymberdze 2022

Targi kamienia naturalnego i technologii kamienia odbędą się od środy 22 czerwca do soboty 25 czerwca 2022 r. w Norymberdze i będą organizowane w przyszłości przez AFAG Messen und Ausstellungen GmbH. Oznacza to, że branża po raz kolejny będzie miała swoje miejsce spotkań w Norymberdze. Sponsorami koncepcyjnymi są Niemieckie Stowarzyszenie Kamienia Naturalnego (DNV) oraz Federalne Stowarzyszenie Cechowe Niemieckiego Branży Kamieniarskiej i Rzeźby Kamiennej (BIV).

Stone+tec to miejsce spotkań branży kamienia naturalnego z Niemiec i sąsiednich krajów europejskich. Impreza skupia się z jednej strony na materiałach, takich jak tradycyjny kamień naturalny i produkty zbliżone do kamienia naturalnego, a z drugiej na technologii i maszynach do obróbki i obróbki kamienia naturalnego. Trzeci główny obszar oferty skupia się na nagrobkach. Nowością jest obszar tematyczny „Budowanie z kamienia naturalnego”, który zawiera oferty dla deweloperów, planistów i architektów w ramach Stone+tec.

Podkreślony zostanie temat zrównoważonego rozwoju, co jest widoczne w branży, ponieważ modne jest wykorzystywanie lokalnych materiałów, takich jak piaskowiec, wapień czy granit. Program targów zostanie uzupełniony i uzupełniony dyskusjami panelowymi, obszernym nowym programem kongresowym, który zaprasza odwiedzających do nauki i korzystania z profesjonalnej wymiany, a także dziedzin specjalistycznych.

Organizatorem targów Stone+tec będzie w przyszłości firma AFAG Messen und Ausstellungen GmbH, która przejęła targi od byłego organizatora NürnbergMesse. Dyrektorzy zarządzający AFAG, Henning i Thilo Könicke, nie mogą się doczekać tego nowego wyzwania: „Nawiązaliśmy już pierwszy kontakt z branżą i cieszymy się, że będziemy mogli zorganizować Stone+tec w przyszłości. Otwarte, wspólne dyskusje, które prowadziliśmy, pokazały nam, że Stone+tec jest pomijany jako wiodące targi w regionie niemieckojęzycznym. Cieszymy się więc, że wraz ze Stone+tec branża kamienia naturalnego spotka się już w 2022 roku. Nasza kierownik projektu Sandra Hübner i kierownik projektu Gloria McCray wraz ze swoim zespołem są do dyspozycji wystawców, partnerzy i stowarzyszenia jako punkty kontaktowe”.

Więcej na stronie:
www.stone-tec.com/pl/