Targi Kamieniarskie STONE – Poznań 2022

Targi Stone już 23-25 listopada 2022. Jaka będzie tegoroczna edycja ?

Targi STONE są jedynym w Polsce miejscem spotkań specjalistów pracujących z kamieniem z odbiorcami kamienia. Tutaj z bliska będzie można zbadać strukturę kamienia naturalnego, spieków i konglomeratów, przyjrzeć się półproduktom i wyrobom z kamienia oraz porozmawiać ze specjalistami na temat technicznych aspektów jego wykorzystania. Ponadto zwiedzający znajdą tu narzędzia, maszyny oraz nowoczesne technologie znajdujące zastosowanie przy jego obróbce.

Przez lata branża ewoluowała i dziś Targi kamieniarskie to już nie tylko wydarzenie dla kamieniarzy. Konserwatorzy, inwestorzy czy ekipy wykończeniowe – każdy kto pracuje z kamieniem znajdzie coś dla siebie. Targi STONE zapraszają także projektantów i architektów. Poznają kamień naturalny i inne nietypowe materiały wykończenia wnętrz, nowości w kolorze, strukturze i gotowe rozwiązania, które mogą stać się inspiracją. Jednocześnie zaplecze merytoryczne pozwoli poznać ten materiał bliżej, tak aby móc wykorzystywać go w projektowaniu przestrzeni zarówno indywidualnej jak i publicznej.

Dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej najnowszych trendów i rozwiązań, to niewątpliwe atuty Targów Stone.  W czasie prelekcji, debat i spotkań z ekspertami uczestnicy wydarzenia poznają newralgiczną wiedzą na temat materiału jakim jest kamień.

Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Polskim Związkiem Kamieniarstwa oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz (Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego) zapraszają do udziału w „Debacie o Kamieniu” . To będzie pierwsze takie spotkanie łączące w jednym miejscu świat nauki i praktyki, które ma na celu zapewnić wymianę wspólnej wiedzy fachowców z branży kamieniarskiej oraz branż z nim związanych (m.in obróbka, montaż, projektowanie czy konserwacja).

Kolejną porcję informacji dostarczą goście zaproszeni przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Wyrobów z Kamienia. Dr hab. Miranda Ptak, Profesor Dr Hab. Andrzej Solecki oraz w-ce Prezes O.S.P.W.zK. Marian Sroka poprowadzą wykład na temat: „Kamień Naturalny, Geologia , Górnictwo, Budownictwo”. Jednocześnie na stoisku Stowarzyszenia powstanie STREFA  PORAD gdzie rzeczoznawcy pomogą uzupełnić brakującą wiedzę i rozwieją wątpliwości jakie pojawiają się przy pracy z kamieniem.

Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych, Dr. Marcin Nosko zaprosi na prelekcję pt.”Kamień, materia i idea”. Ten pracujący głównie z kamieniem rzeźbiarz przybliży piękno pracy z tym materiałem.

Będąc w temacie kamienia jako dzieła sztuki warto wspomnieć o kolejnych atrakcjach. Na specjalnie przygotowanej powierzchni Lubosz Karwat zaprezentuje  swoje wybrane realizacje oraz poprowadzi warsztaty z układania mozaiki. Ich uczestnicy, pod bacznym okiem mistrza, otrzymają dawkę wiedzy oraz wskazówki jak je układać i z jakich kamieni je tworzyć. Zwiedzający będą mieli również okazję obejrzeć wystawę rzeźb w kamieniu młodych artystów. Ich prace powstały w czasie kolejnej edycji Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu zatytułowanym ,,RDZEŃ”. 

Program targów zapewni nie tylko praktyczną wiedzę, ale także ogromną dawkę emocji i współzawodnictwa.

Po raz pierwszy na Targach Stone, we współpracy z Polskim Związkiem Kamieniarstwa, odbędzie się TURNIEJ REGIONÓW o mistrzostwo kamieniarzy w ręcznej obróbce kamienia. To doskonała okazja aby podpatrywać mistrzów przy pracy! Finałowe rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie Mistrzów zaplanowane jest na ostatni dzień targów, czyli 25 listopada.

Zespół grupy Narzędzioholicy.pl zapewni szereg atrakcji podczas swojego eventu. Na 300 metrach powierzchni „ Strefy  Stoneworking” nie zabraknie wiedzy, merytoryki, praktyki i rozrywki. Poprzez warsztaty i pokazy, poznamy nowości z zakresu technik obróbki kamienia oraz narzędzia producentów z kraju i ze świata.

Nowości nie zabraknie również wśród wystawców.

Zwiedzający mogą liczyć na spotkanie z wystawcami z Polski, Europy m.in. z Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Szwecji oraz Włoch, ale także z odległych Indii. Po raz pierwszy gościmy Federację Indyjskiego Przemysłu Granitowego i Kamieniarskiego (FIGSI), która zrzesza ponad 1300 członków.

Firmy zaprezentują całe bogactwo m.in. odmian surowca, innowacyjne maszyny do przetwórstwa kamienia, a także gamę możliwości w zakresie wykorzystania kamienia w budownictwie oraz architekturze.

Ciekawość powinna wzbudzić na Targach Stone Ceramika Paradyż, która zaprezentuje zwiedzającym ekspozycję wielkoformatową spieków w nowej technologii barwienia, wzbogacając całość powierzchni aranżacją wyspy kuchennej.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w mniej formalnej atmosferze zorganizowane zostanie Wieczorne Spotkanie dla wystawców oraz ich kluczowych klientów. Tradycyjnie, spotkanie te, to doskonała przestrzeń dla podtrzymania i umocnienia istniejących relacji oraz niepowtarzalna szansa do nawiązania nowych, owocnych kontaktów.

Co jeszcze przygotował dla odwiedzających Zespół Stone? Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę www.targistone.pl. Na niej zamieszczamy aktualności w temacie samego wydarzenia, jak również wystawców. Tymczasem warto już dziś kupić bilet elektroniczny za pośrednictwem www.tobilet.pl – to prosty i skuteczny sposób na bez kolejkowy wstęp na targi.

Zapraszamy do Poznania w terminie 23-25 listopada 2022.