Cristallo Azure - niebieski kwarcyt

Włoski kwarcyt Cristallo Azure

Cristallo Azure to rzadki i piękny kamień kwarcytowy, który charakteryzuje się swoim wyjątkowym kolorem i wyglądem. Dzięki niemu wprowadzenie niezwykłej kolorystyki błękitu do każdego wnętrza jest niezwykle proste. Poznajcie podstawowe informacje na temat tego kamienia!

Cristallo Azure – podstawowe informacje

Cristallo Azure to jeden z wielu kamieni pochodzących ze słonecznej Italii. Charakteryzuje się swoją barwą, na którą składają się 3 kolory: niebieski, szary oraz biały. Taka mieszanka kolorów powoduje uderzającą intensywność koloru, od której nie można oderwać wzroku. Wykorzystanie jej w części mieszkalnej tworzy oszałamiający efekt wizualny, dodając jej elegancji. Do najczęstszych zastosowań slabów wykonanych z tego kamienia wyróżnia się:

  • okładziny ścienne – Cristallo Azure może być używany do okładzin ścian wewnątrz i na zewnątrz domu. W salonach lub jadalniach może stanowić imponujący element dekoracyjny na jednej ze ścian, natomiast na zewnątrz wykorzystuje się go do wykończenia elewacji, tarasów lub ścian ogrodowych.)
  • blaty kuchenne i łazienkowe – Kamień kwarcytowy jest często wybierany do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych ze względu na swoją odporność na wilgoć i trwałość. Dodaje on elegancji i funkcjonalności przestrzeniom zarówno kuchennym jak i łazienkowym.
  • podłogi – coraz częściej można spotkać podłogi wykonane właśnie z kwarcytu w postaci mniejszych płytek. Takie zastosowanie nadaje wnętrzom elegancji i nowoczesności, ale także jest trwałą nawierzchnią, dlatego takie rozwiązanie zyskuje w ostatnim czasie na popularności.

Psychologiczny wpływ kwarcytu Cristallo Azure?

Z racji tego, że kwarcyt ten charakteryzuje się swoją niebieską barwą wprowadza on nie tylko elegancję do wnętrz, ale również ma psychologiczne oddziaływanie. Kolor niebieski często jest kojarzony z uczuciem spokoju, relaksu i harmonii. To z kolei pomaga w redukcji stresu i napięcia, co sprawia, że Cristallo Azure znajduje idealne zastosowanie w miejscach relaksu, takich jak sypialnie lub łazienki. Kolor niebieski może również pozytywnie wpływać na kreatywność, stąd może być doskonałym wyborem w przestrzeniach biurowych lub artystycznych. Oprócz tego niebieski jest często kojarzony z niebem i morzem, co może wprowadzać uczucie swobody i przestronności do wnętrza. Zatem widzimy, że kwarcyt ten może przynieść nie tylko wizualne efekty, ale także wpłynąć pozytywnie na postrzeganie i psychologię człowieka.

Przykładowe zastosowanie kwarcytu Cristallo Azure

Źródło grafik: https://worktoplibrary.co.uk/product/crl-quartz-cristallo-azure/

Inne artykuły:

NIEBIESKI MARMUR – UNIKAT NA SKALĘ ŚWIATOWĄ

5 CIEKAWOSTEK O MARMURZE, O KTÓRYCH NIE WIEDZIAŁEŚ!