georgia guidestones

Georgia Guidestones – amerykański Stonehange!

Świat skrywa wiele tajemniczych miejsc i budowli, które wzbudzają podziw. Wśród nich Georgia Guidestones zajmuje wyjątkowe miejsce, zarówno ze względu na swoją wzniosłą prezencję, jak i otaczająca ją enigmatyczna aura. To niezwykle symboliczna struktura, która wzbudza ciekawość i zaintrygowanie zarówno lokalnej społeczności, jak i miłośników tajemniczych historii na całym świecie. W tym artykule przyjrzymy się tej tajemniczej budowli.

Czym jest Georgia Guidestones?

Georgia Guidestones to monument przez wielu nazywany amerykańskim Stonehenge. Mimo swojego wyglądu i podobnych budowli, ta wcale nie jest reliktem przeszłości. Powstała w 1980 roku w hrabstwie Elbert, w stanie Georgia, USA. Pomnik ten składa się z 6 wielkich granitowych płyt osiągając wysokość prawie 6 metrów. Ich łączna waga 107 ton. Jego budowa rozpoczęła się w 1979 roku przez człowieka o pseudonimie Robert C. Christian, który zwrócił się do jednej z firm kamieniarskich i zlecił budowę w imieniu „małej grupy lojalnych Amerykanów”. Georgia Guidestones miały stanowić punkt orientacyjny, kalendarz oraz zegar, zatem ich konstrukcja miała wytrzymać różne zjawiska katastroficzne.

Właściciel firmy kamieniarskiej próbował zniechęcić zleceniodawcę do tego pomysłu podając cenę prowizji kilkakrotnie wyższą. To nie zniechęciło R. Christiana, który twierdził, że reprezentuje grupę, która od 20 lat planowała budowę kamieni przewodnich i chciała pozostać anonimowa. Cała konstrukcja kosztowała ponad 100 000 dolarów (co w przeliczeniu na rok 2022 wyniosłoby 400 000 dolarów). Monument został ukończony i oddany w ręce ludzi 22 marca, 1980r.

Skrywana tajemnica amerykańskiego Stonehenge!

Jednak Georgia Guidestones to nie tylko granitowe płyty ustawione w określony sposób. Jak sama nazwa wskazuje (ang. guidestones – kamienie przewodnie) monument ten skrywa przesłanie dla ludzkości. Są nimi zasady dla ludzkości. Zostały one spisane w 8 językach: angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, chińskim, arabskim, hebrajskim, suahili i hindi. Natomiast wszystkich zasad jest 10, oto one:

  1. Utrzymać ludzkość poniżej 500 000 000 w wieczystej równowadze z naturą
  2. Mądrze kierować reprodukcją – poprawiając kondycję fizyczną i różnorodność.
  3. Zjednoczyć ludzkość poprzez nowy, żywy język.
  4. Rządzić pasją – wiarą – tradycją – i wszystkim z umiarem rozumu.
  5. Chronić ludzi i narody sprawiedliwymi prawami i sądami.
  6. Pozwolić wszystkim narodom rządzić wewnętrznie, rozstrzygając zewnętrzne spory przed światowym sądem.
  7. Unikać małostkowych praw i bezużytecznych urzędników.
  8. Zrównoważyć prawa osobiste z obowiązkami społecznymi.
  9. Cenić prawdę – piękno – miłość – dążąc do harmonii z nieskończonością.
  10. Nie być szkodnikiem na Ziemi – pozostawić miejsce dla natury.

Niestety nie zostały one szerzej opisane lub w jakikolwiek sposób wyjaśnione, przez co sama budowla jak i zasady wzbudzają kontrowersje oraz są przedmiotem wielu teorii spiskowych. Natomiast anonimowość zlecenia tego pomnika tylko potęguje to zjawisko.

Georgia Guidestones dzisiaj.

Nocą 6 lipca, 2022 nastąpiło coś co zszokowało wszystkich. Nieznani sprawcy podłożyli materiały wybuchowe pod jedną z tablic. W wyniku wybuchu jedna z tablic została całkowicie zniszczona. Mimo eksplozji pozostałe tablice przetrwały, co tylko potwierdza jak wytrzymałą konstrukcją był ten monument, faktycznie potrafił przetrwać różne zjawiska. Jednak mimo to zdecydowano się na rozbiórkę pozostałych tablic ze względów bezpieczeństwa. Do dzisiaj nie wiadomo jaki był motyw osób, które dokonały tego zniszczenia. Film z wybuchu poruszył całym światem, który dowiedział się o tym zdarzeniu już następnego dnia. Poniżej przedstawiamy zdjęcia przed i po wybuchu.

Odwiedź również Naszą stronę stolarską Stolarze.info! [KLIKNIJ TUTAJ]

Inne artykuły:

AUTONOMICZNA KOPARKA ETH ZURICH BUDUJE MUR Z SUCHEGO KAMIENIA

RANAKPUR – TAJEMNICZA ŚWIĄTYNIA JAIN W SERCU INDII